Vitalia Narlıdere, evinizden fazla uzaklaşmadan bütün ihtiyaçlarınızı yüksek standartlarda karşılayabileceğiniz, aynı anda hem körfez hem de orman manzarasına sahip, modern yaşamın konforu ile yeşili bir arada sunan, huzuru ve güveni aynı anda bulacağınız, 91 daireye sahip üst sınıf bir konut projesi olarak tasarlandı. Vitalia Narlıdere konseptini daha ayrıntılı inceleyebilmek için 6 farklı açıdan Vitalia Narlıdere’yi keşfedin.
Mimarın Kurgusu

Teras Gökyüzü konut projesi, İzmir Narlıdere’de, kentin yeni yaşam merkezlerinden biri olarak gelişen bölgesinde hayata geçiyor. Proje kurgulanırken İzmir Körfezi’ne hakim, manzrayı her açıdan görebilecek bir konum hayal ettiğimiz için, dik eğime sahip şu anki arazi seçildi. Projenin doğayla modern mimariyi birleştiren çizgileri, hayatın en güzel renklerine yepyeni anlamlar katmak için doğanın bir parçası olarak hayat buluyor.

 

Vaziyet planında kütle, yerin eğimli yapısının aşılma stratejisi olarak, baza üzerine oturtulmuş lineer bir blok olarak kurgulandı. Bina programı, bazada çarşı ve kapalı otopark, farklı büyüklüklere sahip 90 konut birimi ise bu baza üzerinde yükselen blok olarak dağıtıldı.

 

Hem site hem de çevre yaşayanların kullanımına hizmet verecek, gündelik yaşamsal gereksinimlerin karşılanmasını sağlayacak, sosyal ve ticari birimleri içeren blok üzerinde yaratılan teras, site kullanıcılarına ortak açık alan olarak kullanım olanağı yaratacak. Geniş bir körfez ve kent vistasına sahip bu ortak teras, kontrollü bir dış mekan sunacak. Beş ayrı girişe sahip, ortak terası sınırlayan lineer konut bloğunda tüm birimlerin yaşam alanları hakim manzaraya yöneliyor. Ayrıca, lineer kütlenin yükseldikçe geri çekilmesiyle oluşturulan teraslarda ortak ve bağımsız birim teras bahçeleri oluşuyor. Kent ve körfez siluetine hâkim konum, iç dış mekân birlikteliği ile daha sıcak komşuluk ilişkilerinin yaşanabileceği bir yaşam alanı kurgulandı.