Vitalia, Uzunyayla Group şirketinin 25 yıllık inşaat sektörü deneyimi ile İzmir’in yüksek sınıf, konfor odaklı, sosyal yaşama ve yeşile önem veren konut projeleri markası olarak doğdu. Vitalia, Ekim 2015’te İzmir’in yeni yaşam merkezlerinden biri olarak gelişen semti Narlıdere’de Vitalia Narlıdere projesiyle marka olarak ilk sağlam adımını attı.
Uzunyayla Group  kurulduğu 1991 yılından bu yana alanında en iyi olmayı hedefleyerek  inşaat, sanayi, enerji  vb sektörlerde  faaliyet göstermektedir.

Yapı inşaat sektöründe farklı inşaat projelerini başarıyla tamamlayarak, şuana kadar 168.000  bin m2 üzerinde konut ve yapı inşaatını bitirerek yüksek bir inşaat deneyime kavuşmuştur. Günümüzün şehircilik anlayışına uygun, modern mimari tasarımlarıyla, üstün proje tamamlama tecrübesiyle, Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde inşaat projelerine devam etmektedir.

Uzunyayla Group 1998 yılında Tuğla sektörüyle sanayi alanına  ilk  adımını  attı. Ar-Ge’ye ağırlık vererek, tuğla üretiminde kendi teknolojisini geliştirmeyi başardı. Türkiye’de bir ilk olan bu teknoloji sayesinde en kaliteli tuğlayı piyasaya sürdü. Toplamda  320.000 bin m2’lik arazi üzerinde 54.000 m2 kapalı  alanda üretim yaparak  yaratmış olduğu kalite ve güven ile inşaat sektörünün tuğla ihtiyacını karşılamaktadır.

Ülkemizde gelişen ve  büyüyen inşaat sektörünü dikkate alarak  2012 yılında altyapı ve üstyapı alanında ihtiyaca cevap vermek üzere  yeni  yatırım kararları almıştır. 4.000 m2 kapalı  ve 80.000 m2 açık alan üzerinde  kurmuş olduğu yeni fabrikalarda     tam otomasyon sistemi ile en iyi teknolojiyi kullanarak her ölçüde kilitli taş, bördür, yıkamalı  karo, bims, hazır beton, beton boru ve taban elemanları  olmak üzere toplamda  64 çeşit ürün  üreterek bölgesel ihtiyaca cevap vermektedir.

Ülkemizin enerji sektöründeki dışa bağımlılığını  öngörerek elektrik üretmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan Elektrik üretim lisansı almıştır. 11.110 Mgw kurulu gücündeki  hidroelektrik santral  projesinde  Yıllık 40.000.000 kw/saat elektrik üretimi planlanmıştır. Gayt barajı çıkışında İnşaatına  başlamış olduğumuz Bilaloğlu  HES projesinin yapımı devam etmektedir

Kurmuş olduğu tesislerde  yaklaşık 578  kişiye istihdam olanağı sunarak ülkemizin  işsizlik sorununa ve kalkınmasına önemli ölçüde katkı sunmaktadır. Üretimde  yeni yatırımlar yapmak üzere Arge çalışmaları devam etmektedir.

Uzunyayla group  İş hayatına başladıktan bu yana, sektörde  kalite ve güven ilkesini  esas alarak  yenilikçi ve insan odaklı çalışarak  sürdürülebilir büyümeyi hedeflemektedir. Uygar yaşamın gereksinimleri doğrultusunda kendisini geliştirerek ülke ekonomisine katkı sunmaya  devam edecektir.

Projelerimizle bölgenin ideal modern yaşam tarzını şekillendiren, kendi sektörümüzün örnek alınan ve takip edilen inşaat firması olmayı marka değerimiz olarak benimsedik.
Yerleştiğimiz bölgelerin değerini arttıracak, yaşam standartlarını yükseltecek,  görüntüsüyle şehrin silüetini güzelleştiren, sahip olduğu ayrıntılarla yerleşenlerin hayatını kolaylaştıran, kaliteli ve işlevsel konut ve iş merkezi projelerini hayata geçirmeyi amaç edindik.

Günümüz koşullarının mecbur kıldığı dikey yapılanma bireyin toplumdan ve çevreden uzaklaşıp asosyalleşmesi ve yalnızlaşması sorununu ortaya çıkarıyor. Modern yaşam şekliyle eş zamanlı olarak, dikey yapılarda bireyin sosyalleşebilmesi ve doğa ile yeşile ulaşabilmesi için çözümler sunan projeleri hayata geçirmeyi kendimize görev ediniyor ve sorumluluk kabul ediyoruz.